Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Scrypt
Coin
Dogecoin
หัวข้อ
VolcMiner D1 Hydro (33Gh)
Price
THB630,000.00
Body
Description
VolcMiner D1 Hydro (33Gh) is an ASIC miner designed for Scrypt algorithm, specifically targeting DOGE (Dogecoin) and LTC (Litecoin). It delivers a maximum hashrate of 33Gh/s while consuming 9300W of power, resulting in an energy efficiency of 0.282j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | VolcMiner |
| Model | D1 Hydro (33Gh) |
| Also known as | VolcMiner D1 Hydro (33Gh) |
| Release | Jun 2025 |
| Size | 657 x 482 x 87mm |
| Weight | 22900g |
| Noise level | 50dB |
| Power | 9300W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations