Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
SHA-256
Coin
Bitcoin
หัวข้อ
MicroBT WhatsMiner M79S
Price
THB899,000.00
Body
Description
MicroBT WhatsMiner M79S is an ASIC miner designed for SHA-256 algorithm, specifically targeting BTC (Bitcoin) . It delivers a maximum hashrate of 1.35Ph/s while consuming 20000W of power, resulting in an energy efficiency of 14.815j/Th.
Specifications
| Manufacturer | MicroBT |
| Model | WhatsMiner M79S |
| Release | Dec 2025 |
| Noise level | 50dB |
| Cooling | Hydro cooling |
| Power | 20000W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations