Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
EtHash
Coin
Ethereum Classic
หัวข้อ
Bombax Miner EZ100
Price
THB399,000.00
Body
Description
Bombax Miner EZ100 is an ASIC miner designed for EtHash algorithm, specifically targeting ETC (Ethereum Classic) . It delivers a maximum hashrate of 12.5Gh/s while consuming 2300W of power, resulting in an energy efficiency of 0.184j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | Bombax Miner |
| Model | EZ100 |
| Release | Apr 2024 |
| Size | 213 x 300 x 395mm |
| Weight | 16400g |
| Noise level | 80dB |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 2300W |
| Voltage | 200 - 285V |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 40 °C |
| Humidity | 10 - 90 % |
Variations