Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Scrypt
Coin
Dogecoin
หัวข้อ
Bitmain Antminer L9 Hyd 2U (27Gh)
Price
THB220,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer L9 Hyd 2U (27Gh) is an ASIC miner designed for Scrypt algorithm, specifically targeting DOGE (Dogecoin) and LTC (Litecoin). It delivers a maximum hashrate of 27Gh/s while consuming 5670W of power, resulting in an energy efficiency of 0.21j/Mh.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer L9 Hyd 2U (27Gh) |
| Also known as | Bitmain Antminer L9 Hydro 2U (U2L9H) |
| Release | Nov 2025 |
| Size | 445 x 88 x 670mm |
| Noise level | 50dB |
| Cooling | Hydro cooling |
| Power | 5670W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations