Images
Product Collections
Bitcoin Miner
Algorythm
Eaglesong
Coin
Nervos
หัวข้อ
Bitmain Antminer K7 (63.5Th)
Price
THB88,000.00
Body
Description
Bitmain Antminer K7 (63.5Th) is an ASIC miner designed for Eaglesong algorithm, specifically targeting CKB (Nervos) . It delivers a maximum hashrate of 63.5Th/s while consuming 3080W of power, resulting in an energy efficiency of 0.049j/Gh.
Specifications
| Manufacturer | Bitmain |
| Model | Antminer K7 (63.5Th) |
| Release | Jan 2023 |
| Noise level | 75dB |
| Fan(s) | 2 |
| Power | 3080W |
| Interface | Ethernet |
| Temperature | 5 - 45 °C |
| Humidity | 5 - 95 % |
Variations